CONSTITUȚIA
REPUBLICII MOLDOVA
Contact

Componența Consiliului Economic pe lîngă Președintele Republicii Moldova

 

 

Anexa nr. 2
la Decretul Președintelui Republicii Moldova
nr. 66-VIII din 3 martie 2017

 


COMPONENȚA NOMINALĂ

a Consiliului Economic pe lîngă Președintele Republicii Moldova

 

Președinte

DODON Igor

-

Președinte al Republicii Moldova

Vicepreședinți:

GORELOVA Elena

-

consilier al Președintelui Republicii Moldova în domeniul economic

PERJU Ion

-

consilier al Președintelui Republicii Moldova în domeniul agroindustrial și al administrației publice

Secretar

ȚURCANU Vitalie

-

economist

Membri:

GORINCIOI Vitalie

-

Asociația producătorilor și exportatorilor de fructe „Moldova-Fruct”

KARASENI Mihail

-

„Trans-Oil LTD”

TARLEV Vasile

-

Congresul Național al Industriașilor și  Antreprenorilor din Moldova

GOLUBCIUC Ștefan

-

Asociația producătorilor de conserve „Speranța-Con”

GOLOVATIUC Vladimir

-

deputat în Parlament

HEIMAN Evghenii

-

ÎCS „Natur-bravo” SA

PETROVICI Oxana

-

„Alfa-Nistru” SA

SIBOV Constantin

-

„Tomai-Vinex” SA

CIORNÎI Nicolae

-

SC „AMG-Agro Management Group” SRL

CARP Iurie

-

„Cricova” SA

LUCHIAN Tamara

-

„Ionel” SA

SENTIUC Ghenadie

-

„Artizana” SA

SELEZNIOV Vladimir

-

„Infinitextil” SRL

BURȚEVA Olga

-

„Uzina Topaz” SA

CECHINA Ecaterina

-

„Bucuria” SA

MOGOREANU Nicolae

-

Asociația consumatorilor de energie

UNGUREANU Serghei

-

„Novaservice” SRL

ISAEV Feiruz

-

„Lukoil-Moldova” SRL

MURA Iolanta

-

ÎCS „Bemol Retail” SRL

FLOREA Vladimir

-

Uniunea transportatorilor și drumarilor din Republica Moldova

ZAMATOV Iurie

-

„MD-Trans” SRL

BOICO Mihail

-

„Mitra-Group” SA

TRICOLICI Nicolae

-

„Supraten” SA

MORATH Cristian Gunther

-

„Moldretail Group” SRL

COJOCARU Vasile

-

„Dragan Group Retail” SRL

CRAPIVCA Igor

-

Clubul oamenilor de afaceri „Timpul”

TALMACI Leonid

-

ex-guvernator al Băncii Naționale a Moldovei

CIBOTARU Victor

-

BC „Moldindconbank” SA

COADĂ Victor

-

„Donaris Vienna Insurance Group”

CUNEV Veaceslav

-

Asociația Națională a companiilor IT din Moldova

ȚIȚINOVSCHI Armen

-

„Arax-Impex” SRL

STRATAN Alexandru

-

Institutul Național de Cercetări Economice al Academiei de Științe a Moldovei

GROSU Veaceslav

-

Asociația Investitorilor Străini

ROȘCOVAN Eugen

-

Asociația businessului mic și mijlociu

CEȘUEV Vissarion

-

expert în economie

SUFRAI Valeriu

-

„Reconscivil” SRL

BALDOVICI Vladimir

-

„Stayer” SRL

CHICU Ion

-

expert în managmentul finanțelor publice

ZASAVIȚCHI Aneta

-

Asociația patronală „Asociația națională a restaurantelor și a localurilor de agrement din Republica Moldova”

LINTE Carolina

-

Asociația națională a producătorilor de lapte și produse lactate

SECEN Mehmet Barkin

-

„Moldcell” SA

BORA Selim

-

 „Summa group” SA

MORARU Liudmila

-

„Bursa Universală de Mărfuri a Moldovei” SRL